2023-04-01-_Koncert_jazz_Sławek_Pezda_Quartet-wydarzenia.jpg

01-04-2023 | 19:00

Sławek Pezda Quartet – Tribute to Tenor Legends
Sławek Pezda – saksofon tenorowy
Mateusz Gawęda – fortepian
Alan Wykpisz – kontrabas


Grzegorz Pałka – perkusjaTribute to Tenor Legends to początkowo cykl koncertów, który powstał w 2019 r. we współpracy z Maćkiem Węglarzem i klubem Harris Piano Jazz Bar w Krakowie. Seria ta została poświęcona twórczości najwybitniejszych saksofonistów tenorowych, którzy zainspirowali wiele pokoleń muzyków i słuchaczy. Każdy z koncertów był szansą na zapoznanie się z muzyką gigantów saksofonu, a także możliwością wysłuchania znakomitych gości zapraszanych przeze mnie na każde z tych wydarzeń.

Kontynuuj czytanie

2023-03-06-_wystawa_fotografi_wydarzenia.jpg

2023-03-10 | 19:00

Zapraszamy na wieczór z cyklu Duety Artystyczne.
Tym razem połączone zostały nietuzinkowe Panie Artystki - Agata Okraszewska i Dorota Beau-Ingle.
Pomysł połączenia dwóch tak różnych Artystek, wziął się z tego, że obydwie Panie interesuje temat ludzkiej psychiki oraz tematy społeczne. wydawało się ciekawe połączenie Pań, które wcześniej się nie znały a projekty artystyczne mają wspólny mianownik. Wieczór będzie należał do samych Pań, bo oprócz dwóch Artystek wieczór poprowadzi Iwona Bolińska -Walendzik, znana i ceniona Artystka, Prezes " Aresztu Sztuki" oraz fotografka Krystyna Janusz, będzie się działo - Zapraszamy

Kontynuuj czytanie

2023-03-11-czysci_jak_łaza_-wydarzenia.jpg

2023-03-11 | 18:00

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie słowno-muzyczne czyli kabaret literacki - Czyści Jak Łza wraz z Ewą Cichocką, Barbarą Fedoniuk
i prof.Janem Kazimierzem Wroniszewskim zapraszają na premierę Koncertu Terapeutycznego, która odbędzie się 11-go marca w Galerii Usługa Jazz Bar o godz. 18. Przybywajcie!
Bilety do kupienia w galerii,

2023-03-02-_melodramat0-_wydarzenie.jpg

04-03-2023 | 18:00

BallaDina - komediowy monodram muzyczny
Drag muzykał „BallaDina” to muzyczny kabaretowy monodram oparty na tekstach Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego. Jest to „spłycona i skrócona” wersja „Balladyny” Słowackiego, którą autor chciał „uprzystępnić” szerszemu ogółowi, który (podobnie jak on) nie czytał, a chciałby poznać to jedno z arcydzieł naszej literatury dramatycznej.
Piotr Kosewski, występujący tu jako drag queen Dina, kreuje nie tylko postać tytułowej BallaDiny, ale również pojawia się na scenie jako Alina, Kirkor i von Kostryn. Dinie towarzyszy kwartet dęty (obój, klarnet, fagot, trąbka).
Spektakl Teatru Niedużego spotkał się ze świetnym przyjęciem Publiczności i z powodzeniem jest grany nie tylko na sopockiej scenie.

teksty: Jeremi Przybora
muzyka: Jerzy Wasowski
aranżacje muzyczne: Tomasz Chyła
scenografia: Kara Lewandowska
reżyseria: Piotr Kosewski
Obsada: drag queen Dina (Piotr Kosewski), zespół muzyczny w składzie: Magdalena Maniewska - obój, Sylwia Adamska - klarnet, Karolina Borodacz - fagot, Artur Elert - trąbka

Zapraszamy, bilety dostępne w Galerii

2023-02-23_-INKA_-_wydarzenia.jpg

25-02-2023 | 19:00

Inka, 25-letnia wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka pochodząca z Olsztyna, zamieszkała obecnie w Gdańsku. Jest absolwentką Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku. Komponuje własną muzykę, pisze autorskie teksty, tworzy piosenki do spektakli, śpiewa po polsku, angielsku i francusku. W ubiegłym roku wydała swoją debiutancką płytę "Świecę w ciemności". Na koncercie zaśpiewa utwory w języku francuskim klasyków takich jak Édith Piaf, Joe Dassin, Michel Sardou czy ZAZ, a także 3 swoje autorskie utwory przełożone na francuski w ramach jej pracy licencjackiej. Na scenie towarzyszyć jej będą gitarzysta Marcin Oliński oraz pianista Tomasz Chojnowski.
Bilety dostępne w Galerii, Zapraszamy.

2023-02-10-_Tomasza_Cieślińskiego-_wydarzenia.jpg

10-02-2023 | 19:00

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa Tomasza Cieślińskiego. Artysta o sobie:
Jest to kolejny etap mojej twórczości artystycznej,
po wystawie w roku 2021 kiedy dostałem nagrodę na biennale Brut art przyznana przez Muzeum Okręgowe im.Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy Od tego czasu przebiega ustawiczny proces twórczy na wielu poziomach.
Zaproponowane koncepcje - mogą być wyzwaniem dla myślącego odbiorcy, a nawet niekiedy zdecydowaną prowokacją ,mają służyć realizacji swoistego rozwoju, przetwarzaniu emocji, uczuć, sytuacji. Większość postaci może mieć osobistą historię do opowiedzenia.
EnSoef_art - Tomasz Cieśliński.
Zapraszamy 10 lutego o godz.19.00, wystawę można oglądać do 8 marca.