2022-12-09_jakackin-wydarzenia.jpg

09-12-2022  | godz.19.00

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Romana Jakackiego.
ROMAN JAKACKI - inżynier mechanik, absolwent Politechniki Gdańskiej.
Od 2013 r. należy do Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. W latach 2014- 2018 i od 2021 - Członek Zarządu Stowarzyszenia.
Maluje wyłącznie na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń. W swoich obrazach zwraca bardzo dużą uwagę na dokładność wykonania oraz oprawę prac.

Kontynuuj czytanie

2022-12-23.4-_trzydnówka-wydarzenia.jpg

2,3,4-12-2022 | 19:00, 18:00

 W tym roku jazzowa trzydniówka odbędzie się w dniach 2,3,4 grudnia.
I tym razem chcemy Państwu pokazać jak różne barwy ma saksofon i to właśnie ten instrument będzie przewodnim.
Trzech muzyków, jakże innych grających na tym samym instrumencie a jakże to będą odmienne brzmienia. 2.12 ogodz.19.00 poznają Państwo Sławka Pezdę i jego brzmienie saksofonu tenorowego, Sławek Pezda wystąpi w duecie ze świetnym pianistą jazzowym Mateuszem Gawędą.
3.12 o godz.19.00 zaprezentuje się Grzech Piotrowski i zagra na różnych saksofonach a dnia trzeciego czyli 4.12 o godz.18.00 zagra solowy recital na saksofon sopranowy Adam Pierończyk.

Kontynuuj czytanie

2022-11-19-Confusion_Project-wydareznia.jpg

Confusion Project to Trójmiejskie trio, które tworzą Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja.
Zespół istnieje od 2013 roku i przez ten czas wykształcił swój unikalny język muzyczny, o którym sami mówią, że jest sposobem na opowiadanie historii. Stąd nieodłączny w ich muzyce pierwiastek ilustracyjny.
Zespół zaprezentuje m.in. materiał ze swojej najnowszej płyty "Last"
"Last" ukazała się 29 października 2021 roku. Muzyka zawarta w tym albumie, choć zalicza się do stylistyki jazz fusion, tym razem obszernie czerpie z elementów charakterystycznych dla takich stylów jak rock progresywny, Drum&Bass czy muzyka filmowa.

Kontynuuj czytanie

2022-11-19-jp_collective-wydarzenia.jpg

Zapraszamy na Koncert JP Collective.
Koncert odbywa sięw ramach miesiąca z jazzem. Chcemy Państwu zaprezentować zespoły grające różne barwy jazzu. Tym razem będzie to 6 muzyków i jak na nasze warunki to rzadkość.
Skład zespołu:
Jakub Paulski – gitara, kompozycje
Wojciech Lichtański – saksofon altowy
Mateusz Śliwa – Saksofon tenorowy
Cyprian Baszyński – trąbka
Tymon Trąbczyński – kontrabas
Maksymilian Olszewski – perkusja

Muzyka - przedpremierowe wykonanie utworów z nadchodzącej płyty "Free'odde" . Wszystkie kompozycje autorstwa Jakuba Paulskiego
„Free” jak „wolność”, „odd” jak „nieregularny”, „ode” jak „pieśń”.
W tych trzech hasłach zawarte jest przesłanie sekstetu odznaczającym się głębokim zanurzeniem w intensywnym brzmieniu dwóch saksofonów i trąbki.
Koncert JP Collective to hymn wolności w postaci niczym nieskrępowanych improwizacji zawartych w skomplikowanych i nieregularnych utworach. A wszystko, oczywiście, z lekkim przymrużeniem oka.
Przygotuj się na potężną dawkę energii, hipnotyzujące riffy oraz przenikliwe melodie.
Zespół zadebiutuje albumem „Free’odde” we włoskiej wytwórni Emme Record Label.

Link do muzyki:
https://www.youtube.com/watch?v=ERtUqnCelHw
Zapraszamy 19 listopada o godz19.00, bilety dostępne w galerii

2022-11-04-nokturny-wydareznia.jpg

Zapraszamy na wernisażwystawy prac Małgorzaty Fürst.
Artystka Urodziła się w Warszawie w 1972 roku. W latach 1992-97 studiowała na warszawskiej ASP na kierunku wzornictwa przemysłowego. W 1997 zajęła pierwsze miejsce w konkursie Universal Design Competition za projekt
kompletu sztućców. Od 2000 roku mieszka i pracuje w Lizbonie. Do 2009 roku swoją działalność dzieliła pomiędzy projektowanie graficzne, ilustrację i malarstwo. W tym czasie stworzyła, między innymi, maskotkę dla portugalskiej ekipy paraolimpijskiej (2006), jak również zilustrowała książkę Joanny Papuzińskiej Tygryski (2006). Od 2009 jest współwłaścicielką firmy prowadzącej sieć sklepów z bielizną na terenie Portugalii i Hiszpanii. Początkowo poświęcała się całkowicie rozwojowi firmy, lecz od 2015 roku powoli zaczęła wracać do działalności artystycznej. Nawiązała współpracę z autorką wierszyków dla dzieci Danutą Szewczyk, tworząc ilustracje do pięciu książeczek wydanych sumptem własnym przez autorkę. Później zdecydowała się na własne projekty ilustratorskie i stworzyła kilka książek, głównie dla dzieci i młodzieży. Książki ukazały się w niewielkim
nakładzie sfinansowanym przez artystkę.
Nokturny....

Kontynuuj czytanie

2022-10-27-_gezech_piotrowski_-wydareznia.jpg

30.10 | 18.00

Zapraszamy na koncert promujący nową płytę wyjątkowego saksofonisty jazzowego Grzecha Piotrowskiego „The Best Of” Grzech Piotrowski
Grzech o sobie:
Jakoś, nie ilość jest dla mnie od zawsze wartością najwyższą. Zarówno w życiu jak i w pracy.
Dbałość o szczegóły bywa uciążliwa dla otoczenia, tym bardziej dziś, w czasach gdy kreację zamienia się na masowe kopiowanie. W tej masowości nie ma miejsca na jakość, wszystko ma być szybciej, na wczoraj i po jak najniższych kosztach. Przeciwległy biegun to setki godzin drogocennego czasu włożone w szczegóły, często ważne tylko dla twórcy. W przypadku muzyki to zagadnienie bez końca. Jak kreować brzmienie? Która jego faza jest odpowiednia? Kto ma zagrać? Na jakich instrumentach, jakiej marki, jakich używa strun, naciągów, stroików, ustników, jakie wzmacniacze,czy lampa czy tranzystor, jaki prąd, czy nagranie AAA, AAD, ADD czy DDD ? I tak dalej. Ktoś zapyta „ale po co, kto usłyszy te szczegóły”?

Kontynuuj czytanie

2022-10-27-_otwarcie_galerii1_-wydarzenie.jpg

28-10 | 19:00

Serdecznie zapraszamy na otwarcie galerii"1" w przestrzeniach Galerii Usługa.
Pomysł powstania "1" zrodził się podczas wspólnych rozmów z Markiem Markiewiczem i Jaromirem Wroniszewskim z Czystych jak Łza oraz z Januszem Cygańskim.
Nasze przestrzenie powiększą się o ten "1" Obraz a , że parę lat wcześniej pomysłodawcą i realizatorem Galerii jednego obrazu był na Zamku olsztyńskim ówczesny jego Dyrektor, Janusz Cygański tak więc i jego nie mogło zabraknąć i w tym naszym nowym projekcie.
Janusz Cygański będzie gospodarzem wydarzeń w przestrzeni Galerii "1".
W ten inauguracyjny wieczór w roli głównej wystąpi Robert Listwan i jego OBRAZ.
Czyści jak łza okraszą w swoisty sposób ten wieczór, słowo wstępne i prowadzenie Janusz Cygański.
Zapraszamy - wstęp wolny!

2022-09-10-_piano_i_tabla_wydarzenia.jpg

24-09-2022 |19:00

PIANO / TABLA ETHNOJAZZ SESSION

Artur Dutkiewicz - fortepian
Piotr Malec - tabla
Zapraszamy na koncert wyjątkowego duetu muzycznego. Fortepian jazzowy w połączeniu z egzotyczną tablą daje ciekawe brzmienia.
Fortepian i tabla to unikalne połączenie brzmienia instrumentu wybitnie europejskiego ze starożytnym instrumentem perkusyjnym wykorzystywanym szeroko w klasycznej muzyce indyjskiej. Medytacyjno - transowe dźwięki zabrzmią w oryginalnych orientalnych rytmach, oczyszczając emocje, wznosząc i przybliżając nas do źródła. Usłyszymy utwory z różnych kultur świata oraz współczesne mazurki Artura Dutkiewicza opracowane na dwa instrumenty: fortepian i tablę.

Kontynuuj czytanie