2023-11-3-_trzydnówka_-wydarzenia2.jpg

02-12-2023 | 19:00

Zapraszamy na koncert tercetu Kamili Drabek, tercet oprócz Kamili tworzą: Marcin Konieczkowicz - saksofon i Kacper Kaźmierski - perkusja
Tercet to Marcin, Kamila i Kacper. Grupa przyjaciół poznała się na studiach w Krakowie i razem tworzy jeden z ciekawszych i najbardziej docenianych młodych zespołów jazzowych w Polsce. Ich muzyka opiera się o piosenki kontrabasistki- Kamili. Jest pełna śpiewnych, folkowych melodii wykonanych z rockową energią i młodzieńczym wdziękiem. To jazz zagrany „po polsku” - z dużą dozą słowiańskiego liryzmu ale i z nie mniejszym poczuciem humoru. Szczerość i pełen profesjonalizm zapewnił im uznanie krytyków i sympatię publiczności.

Kontynuuj czytanie

2023-11-3-_trzydnówka_-wydarzenia1.jpg

30-11-2023 | 19:00

Kasia Pietrzko SOLO CONCERT.
Solowe koncerty dla samej artystki to najbardziej intymna forma wyrazu artystycznego. Opierają się wyłącznie na autorskich kompozycjach, które opierają się na melodyjnych tematach i silnej, nieustępliwej rytmice. Wysokiej klasy warsztat pianistki oraz bogato rozwinięta paleta harmoniczna i kolorystyczna pokazują zamiłowanie artystki do muzyki klasycznej i XIX wieku.
Po wielkim sukcesie pierwszej płyty Kasi Pietrzko Trio „Forthright Stories” (2017) nagrodzonej „Mateuszem” Trójki, Grand Prix Jazz Melomani oraz nominacją do Fryderyka młoda artystka rozpoczęła działalność koncertową na prestiżowych scenach muzycznych, festiwalach i showcasach na świecie. Kasia koncertowała m.in w studiu NDR w Hamburgu, 12Points Jazz Festival, Jazz Forum Showcase, Jazz au Chellah w Maroko, Brno Jazz Festiwalu.

Kontynuuj czytanie

2023-11-24_-_Irka_Zapolska_Quartet-_wydarzenia.jpg

24-11-2023 | 19:00

Irka Zapolska Quartet jest próbą połączenia współczesnej, otwartej wizji jazzu
instrumentalnego z mainstreamowym podejściem do wokalistyki jazzowej. Kwartet w 2019
roku zdobył Grand Prix Ladies’ Jazz Festival w Gdyni, a w konkursie na Indywidualność
Jazzową 57. edycji festiwalu Jazz nad Odrą uzyskał nagrodę specjalną dla Irki Zapolskiej
oraz II miejsce dla zespołu Irka Zapolska Quartet.
Kompozycje zespołu opowiadają o postrzeganiu rzeczywistości przez pryzmat wartości i utartych opinii. To historia o dojrzewaniu i próbie poszukiwania własnej tożsamości po drugiej stronie lustra. W przygodzie towarzyszyć nam będzie tajemnicza postać oraz jej podróż przez surrealistyczny świat pełen paradoksów oraz groteskowych figur. Warstwa tekstowa utworów jest oniryczną wariacją na temat znanych nam z dzieciństwa opowiadań.

Kontynuuj czytanie

2023-11-18_-_ziemia_-_wydarzenia.jpg

18-11-2023 | 19:00

ZIEMIA została założona w 2019 przez Oskara Tomalę w Katowicach. W niedługim czasie do zespołu dołączył Alan Kapołka i Jakub Wosik, a ostateczny kształt nadał Mateusz Żydek. Plany koncertowe i wydawnicze przerwała zespołowi pandemia Covid-19. Na podstawie swobodnie wysyłanych improwizacji powstała EP „Catastropha" wydana za pośrednictwem serwisu Bandcamp. W lipcu 2022 premierę miał debiutancki album kwartetu pt. „Ziemia Dniem" zrealizowany we współpracy z Albertem Karchem. Znalazło się na nim 7 autorskich kompozycji, a koncert premierowy odbył się w Klubie Żak podczas festiwalu Jazz Jantar. Niedługo po tym odbyła się trasa koncertowa, podczas której muzycy odwiedzili Czechy, Austrię, Węgry oraz Chorwację. Zebrane doświadczenia doprowadziły zespół do finału konkursu Jazz Juniors w którym zdobyli Grand Prix oraz zostali zaproszeni do zagrania europejskiej trasy we współpracy z fundacją Jazzpopolsku w drugiej połowie 2023 roku - muzycy zagrali w Serbii, Albanii i Rumunii. W ostatnim czasie zespół koncertuje po polskich miastach, a 21 kwietnia w teatrze Boto odbył się koncert z gościnnym udziałem saksofonisty Irka Wojtczaka - koncert ten zostanie wydany w 2024 roku jako kolejny album grupy.
Na ten wyjątkowy koncert zapraszamy 18 listopada o godz.19.00, bilety 60zł dostępne w galerii

2023-11-10-_ewa_plichta_-wydarzenia.jpg

10-11-2023|19:00

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Ewą Plichtą.
Ewa Plichta to artystka nie podążająca za modą, za zmianami, jest wierna sobie i od wielu lat tworzy prace techniką kolażu oraz maluje obrazy, często abstrakcje dotykające przyrody i świata, który nas otacza.
Świadoma i konsekwentna artystycznie.
Wystawa będzie się składała z dwóch części - kolaże - najnowsze prace Artystki oraz malarstwo.
Zapraszamy serdecznie 10 listopada o godz.19.00, wstęp wolny

2023-11-12_-_czysci_jak_łza_wydarzenia.jpg

12-11-2023|17:00

Zapraszamy serdecznie na cykl spotkań z Czystymi jak łza.
Spotkania muzyczno - słowne z gospodarzami wieczorów Czystymi jak łza oraz zapraszanymi Gośćmi.
" Jesiennik "
Czyści Jak Łza wraz z Ewą Cichocką i Martą Andrzejczyk zapraszają na "Jesiennik" wypeniony piosenkami.
W niedzielę 12-go listopada od godz 17 będzie można zanurzyć się miłym towarzystwie, w ciepłych nutach, pogodnych słowach i dobrym nastroju.
Koncert 12 listopada o godz.17.00, bilety 60zł dostępne w galerii

2023-10-28_all_roun_jazz_6-wydarzenia.jpg

28.10.2023 | 19:00

Tym razem nasza sala koncertowa zamieni się w laboratorium eksperymentu za sprawą wspaniałych artystów:
Andrzej Kowalski - gitara
Michał Rutkowski - kontrabas
Albert Karch - perkusja
Jakub Paulski - gitara
W drugiej części występu będzie możliwość dołączenia do kolektywnej improwizacji.
kilka słow o artystach:

Kontynuuj czytanie

Informujemy, że wernisaż wystawy prac Ewy Plichty wstępnie zaplanowana na 20 października odbędzie się 10 listopada o gdoz.19.00, bardzo przepraszamy Zainteresowanych za zmianę terminu i serdecznie zapraszamy! 10.11 godz.19.00